Knowledge

 

2022-06-27Comments3 minuty reading

ESG – nowa moda czy element racjonalności biznesowej?

Idea ESG zakłada, że celem przedsiębiorstw nie powinien być wyłącznie własny interes ekonomiczny. Biznes powinien przynosić szeroko pojęte korzyści wszystkim interesariuszom, lokalnym społecznościom i środowisku. Tylko w ten sposób firma zapewni sobie i otoczeniu, w którym się znajduje, (...)

 

2022-05-30Comments3 minuty reading

Duży wzrost PKB Polski w I kwartale – czy faktycznie jest tak dobrze?

Ze wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wynika, ze PKB Polski wzrósł w I kw. 2022 r. aż o 8,5% rok do roku co jest drugą najwyższą dynamiką od lat 90. Co ważne jest to wskaźnik realny, a więc po skorygowaniu o współczynnik inflacji, która od wielu miesięcy kształtuje się na (...)

 

2022-04-29Comments3 minuty reading

Akcje Netflix-a mocno w dół. Dlaczego?

Netflix – streamingowy gigant, niegdyś okrzyknięty ulubieńcem Wall Street, ogromnie skorzystał na pandemii, podczas której miliony ludzi zaszyły się w domach spędzając czas przy filmach i serialach. Rynek nagrodził ogromny napływ przychodów i subskrybentów firmy, ponieważ akcje wzrosły o 140% (...)

 

2022-04-19Comments4 minuty reading

Wzrost stóp procentowych – zwycięzcy i przegrani

Wydaje się, że w minionym tygodniu żadne wydarzenie nie było bardziej istotne niż podwyżka stóp procentowych. O tym, jak wpłynie to na budżety domowe kredytobiorców pisaliśmy 3 tygodnie temu: https://www.vigcq-tfi.pl/aktualnosci,wzrost-stop-procentowych-koszmar kredytobiorcow/cid/6.html.

1z2 Page

STAY UPDATED

Subscribe to the newsletter